Yeni proje “İstanbul – Konya hattı”…

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, NTV’de katıldığı programda soruları yanıtladı ve İstanbul-Konya hattının, İstanbul-Ankara hattı ile birlikte hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

Yüksek Hızlı Tren’in Ankara ile Eskişehir arasında çalıştığını vurgulayan Karaman; “Eskişehir-İstanbul arası çalışmalar bitti. Sinyal çalışmaları da sürüyor. Bazı ufak tefek eksikler var, opnlar tamamlanınca testlere başlayacağız. Testlere en geç Aralık ayında başlanacak. 300 kilometreye kadar çıkan trenimiz var, onunla da test yapacağız” dedi.

İKİ YENİ HAT AYNI ANDA HİZMETTE…

İstanbul-Ankara hattının yanında bir başka hattın daha hizmete gireceğini belirten Karaman; “İstanbul-Konya arasındaki hat da devreye girecek. Yani iki hat birden devreye girecek” şeklinde konuştu. Süleyman Karaman, açıklamalarına şöyle devam etti: “Hızlı tren, başlangıçta Ankara ile Pendik arasında çalışacak. 2015 yılında Pendik-Kadıköy arası da bitecek. Böylece hızlı tren Marmaray’a ulaşacak ve Marmaray’dan geçerek Halkalı’ya kadar gidecek.”

MARMARAY’A İLGİ ARTIŞI BEKLENİYOR…

Marmaray’da yolcu sayısında artış beklediklerini dile getiren TCDD Genel Müdürü; “İstanbul Marmaray’ı sevdi. Ortalama 70-80 bin kişi yolculuk yapıyor. Bunun daha da artmasını bekliyoruz. Gelecekte bütün taşımacılıkta Marmaray kullanılacak” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Vakfı

Beykoz Vakfı kapılarını yeniden açtı

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı, yenilenen çehresi ve dopdolu kültürel faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açtı. ...