Yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğu 1 Nisan’da başlıyor…

Cirosu 1 milyon lirayı aşan mükellefler için yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğu, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren başlıyor. Bu zorunluluğunun başlama tarihlerinin şirketlerin cirolarına göre yaklaşık iki ay önce yeniden belirlendiğine dikkat çeken OMNI Satış Bölümü Yöneticisi Ahmet Külür; “Ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğu bulunan mükelleflerin ‘yeni nesil ödeme kaydedici cihazları’ kullanma mecburiyetinin başlama tarihleri, 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hasılatı dikkate alınarak yeniden belirlendi. Bu kapsamda iş hasılatı 1 milyon TL’yi aşan mükellefler için 1 Nisan 2016’dan, 1 milyon TL’den 500 bin TL’ye kadar olan mükellefler için 1 Temmuz 2016 tarihinden, 500 bin TL ila 150 bin TL arasında olan mükellefler için 1 Ekim 2016 tarihinden, 150 bin TL’den az olan mükellefler için ise 1 Ocak 2017’den itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti başlayacak” dedi.

OMNI Satış Bölümü Yöneticisi Ahmet Külür…

“HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”…

POS çözümlerinde önde gelen markalar arasında yer alan OMNI’nin, 20 yıldan bu yana yarattığı güvenilir ve kalıcı çözümlerle arkalarında çok geniş bir referans listesi oluşturduğuna da değinen Külür; “Bütün onaylar alındı. Altyapı hazırlıklarımızı da çok önceden bitirmiştik, hatta kullanıcılarımız için bir destek ekibi de oluşturduk” şeklinde konuştu.

OMNI HAKKINDA…

Başta restaurant, fastfood, pastane, kafe zincirleri, kulüp, dernek, okul kantinleri gibi yiyecek & içecek işletmelerinin POS otomasyonu sağlayacısı OMNI A.Ş., dünya pos pazarının en büyük bütünleşik sistem üreticisi olan Alman kökenli Vectron AG’nin Türkiye, Kıbrıs, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’daki tek ana dağıtıcısı konumunda.

OMNI Satış Bölümü Yöneticisi Ahmet Külür: “Başta ticari ahlak ve güven olmak üzere, kalite ve müşteri odaklı hizmet vermeyi ortak değerlerimiz olarak benimsedik.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...