Yelkenciler Tuzla'da nefes kesti

Yelkenciler Tuzla’da nefes kesti

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) organizasyonuyla dünyanın ilk ve tek 5 fonksiyonlu marinası Viaport Marina ana sponsorluğunda gerçekleşen Viaport Marina Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları, Tuzla açıklarında yapılan şamandıra yarışıyla tamamlandı.

Sabah saatlerine yarışçıların kıyasıya mücadelesiyle başlayan ve her geçen dakika artan rekabet ve heyecanla Viaport Marina önlerindeki finiş hattında son bulan Viaport Marina Cup Yelken Yarışları’nda dereceye girenlere ödülleri, düzenlenen törenle verildi. Viaport Marina Müdürü Mehmet Tunç, ödül töreni sonrası yaptığı konuşmada “Viaport Marina Cup, 50’ye yakın teknenin katılımıyla Tuzla Koyu’nda gerçekleşen şamandıra yarışı ile tamamlandı. Ardından da marinamızda gerçekleştirdiğimiz eğlenceli bir törenle ödülleri verdik. Tüm yarışçılara katılımlarından dolayı teşekkür ediyor ve dereceye girenleri ekibim adına tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Yelkenciler Tuzla'da nefes kesti

TÜRK DENİZCİLİĞİNE KATKI DEVAM EDECEK…

İstanbul yarış filosunu marinada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Tunç; “Çok güzel bir yarışı daha geride bıraktık. Marina olarak denize katkı sağlamak olan amacımıza uygun etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl üçüncü yarışımızı düzenledik, geçtiğimiz hafta Gemi İnşa ve Denizcilik Fuarı’nı yaptık. Türk denizciliğine katkı sunmak için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yelkenciler Tuzla'da nefes kesti

Tayk/Viaport Marına Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları dereceleri şu şekilde:

IRC1:
BORUSAN RACING
GLOBAL ACTUS
ORIENT EXPRESS VI

IRC3:
PEGASUS
BEKO
HAPPYHOUR

IRC4:
ALIZE
İTÜ
IBS

GEZİ:
BOREALIS
DORİS

Yelkenciler Tuzla'da nefes kesti

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...