“Yeldeğirmeni’nde Caz” başlıyor…

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, yeni sezon açılışında caz severleri büyük bir sürprizle karşılıyor. 1 Ekim Perşembe günü gerçekleşecek açılış, cazın ustalarından Sibel Köse’nin yapacağı konserle başlayacak.

Yeni sezonda caz severleri hoş sürprizlerin beklediği Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde, “Yeldeğirmeni’nde Caz” programıyla her Cuma yerli ve yabancı çok sayıda caz ustası ağırlanacak. Merkezin Ekim ayı programında cazın duayenlerinden Ayşe Gencer & İmer Demirer, Türkiye’nin ilk ve tek Big Band orkestrası olma özelliğini taşıyan TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Latin ve caz ritimleriyle Kübalı ACUBA ile Levent Işıktekin Project yer alacak.

TARİHİ DOKUSU İLE DİKKAT ÇEKİYOR…

19. yüzyıl mimari eserlerinden olan eski Fransız Kilisesi “Notre Dame Du Rosaire”, 2013 yılında Kadıköy Belediyesi tarafından tarihi dokusuna sadık kalınarak restore edilmiş ve kültür-sanat merkezi niteliğine kavuşturulmuştu. Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Taşlıbayır ve İskele sokaklarının kesişiminde yer alıyor. Kadıköy ilçesinin Haydarpaşa mevkiinde bulunan Yeldeğirmeni Semti, aynı zamanda Rasimpaşa Mahallesi olarak da biliniyor.

 

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi: Sanat Her Yerde

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv, sanata ve sanatçıya verdiği desteği sürdürüyor. Firmanın Satış Müdürü Yeşim Teoman’ın ...