Yeldeğirmeni Sanat

Yeldeğirmeni Sanat’ta arp dinletisi

Yeldeğirmeni Sanat, birbirinden değerli genç yetenekleri ağırlamaya ve Kadıköylülerin kulaklarının pasını silmeye devam ediyor. Son olarak başarılı arp sanatçılarımızdan Zeynep Öykü’nün solo dinletisine ev sahipliği yapan mekan, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Dinletinin başlama gongu ile beraber sahneye gelen genç sanatçı belini aşan uzun saçlarıyla dikkat çekerken, kıyafetinin rengini de arpı ön plana çıkartan bir tondan seçmesi ile çalgısına verdiği önemi gösterdi.

ADETA BİR TERAPİ ETKİSİ YARATTI…

Zeynep Öykü’nün arpın tellerine dokundukça çıkardığı tınılar, dinleyenleri derin bir huzura götürdü. Salonun akustiğiyle arpın sesi insanın içine işledi, adeta bir terapi etkisi yarattı. Sanatçının parmakları tellere değerken çalgı ile ne kadar bütünleştiğini, duygularının yüzüne yansımasını görmek ise sanatseverleri derinden etkiledi.

DİNLEYENLERİ MEST ETTİ…

Yaklaşık bir saat süren performansında Bach, Handel, Henry Purcell ve Sophia Dussek’ten eserler yorumlayan Öykü, her bir eser hakkında da küçük açıklamalarda  bulunarak dinleyicilerin ilgisini arttırdı. Dinletiden çıkarken herkeste bir rahatlama ve dinlenmişlik hissi dikkat çekti. Çok daha geniş kitlelere ulaşması dileğiyle başarılı genç sanatçılarımızdan Zeynep Öykü’ye başarılar diliyoruz…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...