yazlık ev dekorasyonu

Yazlık ev dekorasyonu için yararlı bilgiler

Yaz aylarının etkisiyle ısınan havalar, yazlık evlere olan ilgiyi arttırdı. Yazlık ev arayışını noktalayanlar için yazlık yaşamı canlandı. Uzun bir araştırma sonucu satılık yazlık arama sürecini tamamladıktan sonra sıra, bu yazlık evi keyifli hale getirmeye geliyor. Kendinizi rahat hissedebilmek ve huzurlu bir ev ortamı yaratabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken hususlar neler? Şık ve huzurlu bir yazlık ev dekorasyonu için önerileri sizler için derledik.

İşte yazlık ev dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken yararlı bilgiler:

– Bir yazlık ev dekore edilirken dikkat edilmesi gereken ilk konu, duvarların rengi olarak öne çıkıyor. Evinizi ferah gösterebilmek adına duvarlarda açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yazlık ev duvarları için en çok tercih edilen renkler ise beyaz, açık mavi ve bej olarak öne çıkıyor.

– Yazlık ev, size huzur vermelidir. Yazlık evinizde huzurlu bir iç ortam yaratabilmek için evinizin dekorasyonunda olabildiğince minimalist olmanızda fayda var. Yazlık evinizde mümkün olduğunca gözü yormayacak ve sayı olarak az eşya kullanın.

yazlık ev dekorasyonu

– Yazlık evinizi ferah gösterebilmek için evin salon ve odalarında hantal eşyalar yerine hafif ve rahat eşyalar seçin. Yazlık evde hem temizlik, hem de sıcaklık açısından halı yerine kilim kullanmayı tercih edin.

Yazlık ev dekorasyonunda duvarlar kadar mobilyalarınızın renk tercihleri de oldukça önemli bir konu olarak öne çıkıyor. Koltuk takımınızın açık renk olmasında fayda var. Ayrıca, mobilyaların açık renkli olması da salonunuza ferah bir hava katacaktır.

– Yazlık evlerin vazgeçilmezlerinden olan pratik ve şık perdeler kullanarak, hem kolay hem de şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

– Evinizde aksesuar olarak renkli yastıklar, deniz yıldızları ya da deniz kabukları kullanarak sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

– Evinizin bahçesini olabildiğince sık kullanıyorsanız, bu alanda konforlu ve şık bir masa kullanabilirsiniz. Bu alanda hasır koltuklar ve bahçe salıncakları da diğer şık seçenekler arasında yer alıyor.

yazlık ev dekorasyonu

satılık yazlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...