Yazarlar, Beykozlu öğrencilerle buluşmaya devam ediyor…

“Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında projenin fikir babası yazar Yusuf Çopur, Beykozlu öğrencilerle buluştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle geçen yıl başlatılan proje, bu yıl da yeni yazarlar ve yeni kitaplarla sürüyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye; Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcı Muharrem Kaşıtoğlu, Projenin Beykoz Sorumlusu Öğretmen Özgür Tan, Ziya Ünsel Ortaokulu, Paşabahçe Ortaokulu öğrencileri ve okul müdürleri katıldı. Projenin fikir babası olan yazar Yusuf Çopur; öğrencilerle yazarlık serüvenini, hayallerini ve okumanın önemi anlatan keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Küçük bir çocukken yazarlarla buluşma hayal ettiğini, hayata geçen projeyle İstanbul ve ülke genelinde gençleri yazarlarla buluşturduğunu anlatan yazar, kitap okumanın önemini paylaştı.

“GERÇEK DÜNYAYA DAİR KİTAPLAR YAZIYORUM”…

Söyleşisinde yazma ve okumanın kişinin kendisini bulması ve keşfetmesi demek olduğuna değinen Yazar Yusuf Çopur; “Fantastik ve mutluluk veren kitaplar, çocukları gerçek dünyadan koparıp yapay hayata sürüklüyor. Bizim yıllardır farkında olduğumuz bu durumu yayıncılar da anladı. Artık daha çok gerçek dünyayla ilişkili kitaplar çıkarıyorlar. Ben de kitaplarımı gerçek dünyaya dair yazıyorum” dedi. Yazar, ardından kıymet bilmenin önemine değinen “Daha Vakit Var” adlı kitabını tanıttı.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Boğazı’nda gemi yalıya çarptı

İstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlenen bir gemi, saat 16:00 sıralarında yalıya çarptı. Mısır’dan sefere çıkan Malta bayraklı “VITASPIRIT” adlı ...