Yazar Müge İplikçi, İstanbul Kadıköy Lisesi’ndeydi…

1

Türk Edebiyatı’nın değişik bir yüzü ve değişik bir dili Müge İplikçi, bir dönem öğretmenlik yaptığı eski Kadıköy Kız Lisesi’nde, yani şimdiki İstanbul Kadıköy Lisesi’nde öğrenciler ile buluştu.

Basın Yayın, Kütüphanecilik ve Fotoğrafçılık Kulüpleri’nin ortak girişimleriyle gerçekleşen etkinliğin ana teması, eğitim ve kitaplardı. Özetle, “Eğitimci-Yazar Olmak ve Kitaplar Üzerine” başlığı altında toplanan bir projenin ilk örneğiydi Müge İplikçi söyleşisi…

Liseli öğrencilerin Müge İplikçi’yi tanıtan slayt gösterisinin ardından konferans salonunu dolduran 300 kişi ile sıcak bir diyalog kuran gazeteci-yazar İplikçi’yi; öğretmenler  ve öğrenciler büyük bir  dikkatle izlerken, zaman  zaman sorular sorarak adeta etkinliğin akışını yönlendirdiler. 

Okul yönetimi ve Aile Birliği, Müge İplikçi’ye öğretmenlik yaptığı yılların anısına ve kültürel bir etkinliğe katılımından dolayı plaket vererek, geçmişle gelecek arasında unutulmayacak bir yolculuğa çıkardı.

2

(Fotoğraflar: Ecenaz Güner)

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...