Yaz tatili zehir oldu…

Kuşdili’ni vuran selin ardından üç gün geçti. Esnaf, şiddetli kanalizasyon suyunun beraberinde getirdiği hasarı hala üzerinden atamadı. Kullanılamaz hale gelen tonlarca eşya ve malzeme, Kadıköy Belediyesi’nin ekipmanları ile çöpe dökülüyor.

Pazartesi günü meydana gelen sel felaketinin maddi hasarı ciddi boyutlara ulaştı. Kuşdili’nde birçok işyerine ait depolarda su tahliyesi henüz yeni tamamlanabildi. Suyun tahliyesi ile birlikte zararın boyutları da ortaya çıkmaya başladı.

ESNAF KALDIRIMA, BELEDİYE ÇÖPE ATIYOR…

Sel suları Kurbağalıdere’den Kuşdili’ne kadar ulaşınca, ortaya inanılmaz manzaralar çıktı. Onlarca işyeri ve depoda suyun tahliyesinin İBB ve Kadıköy Belediyesi bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilmesinin ardından, Kadıköy kaldırımları adeta hurdalığa döndü. Kuşdili ve Yoğurtçu Parkı genelinde temizlik çalışmaları sürüyor. Tatil hayali kuran Kadıköylüler, iş ve günlük yaşam koşullarının bozulması nedeniyle tüm planlarını iptal etmek zorunda kaldı.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...