Yaşlıların duasını alan hizmet

Yeni başlatılan “Evde Temizlik Hizmeti” projesi, yalnız yaşayan ve Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne kaydı bulunan yaşlı vatandaşların yüzünü güldürüyor. Belediye Aşevi’nden her gün sıcak yemek götürülen yaşlıların evleri de Pendik Belediyesi tarafından temizlenmeye başlandı.

Proje kapsamında görevlendirilen ekipler, banyosundan mutfağına kadar köşe bucak temizledikleri evlerin halı ve koltuklarını da son sistem makinelerle yıkıyor. Evler, hizmet öncesinde ve sonrasında Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından da denetleniyor. Her gün bir veya iki vatandaşın evine giden ekipler, 20 günde bir de hizmeti tekrar edecek.

Yaşlıların duasını alan hizmet

OSMAN DEDE’NİN YÜZÜ GÜLDÜ…

Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki kira evinde tek başına yaşayan 76 yaşındaki Osman Günal, evine temizlik hizmeti götürülen yaşlılardan sadece biri. Bugüne kadar hiç evlenmeyen ve yaşlılık maaşıyla geçinmeye çalışan Osman Günal’ın günlük yemeği, Pendik Belediyesi tarafından getiriliyor. Ancak ev işi yapmakta da zorlanan Günal’ın kapısını çalan ekipler, baştan aşağıya evini temizleyerek halı ve koltuklarını da yıkadı. Çalışmayı büyük bir mutlulukla izleyen Osman Günal; “Evim misler gibi kokuyor” diyerek, Pendik Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yaşlıların duasını alan hizmet

İLÇE SAKİNLERİ UYGULAMADAN MEMNUN…

Velibaba Mahallesi’nde 70 yıllık evli olan Süleyman ve Nevzat Dernekbaş’ın evi de temizlik hizmeti götürülen yerler arasında. 84 yaşındaki Süleyman Dernekbaş, 20 yıldır felç olan eşi Nevzat Hanım’a baktığını belirterek; “Evin ufak tefek işlerini görüyorum ama ağır işleri yapamıyorum. Bu hizmet bizi çok memnun etti. Allah, Pendik Belediyesi’nden razı olsun” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...