Yardımsevenler Derneği Kermesi’ne yoğun ilgi…

1

Türkiye Yardımsevenler Derneği’nin İstanbul şubesi tarafından düzenlenen “Yılsonu Kermesi”ne yoğun ilgi vardı. 19 Aralık Pazartesi günü, Çiftehavuzlar’daki Büyük Kulüp’ün balo salonunda gerçekleşen kermeste, üyelerin hazırladıkları ürünler ile stand kiralayan elişi ustalarının ürünleri adeta kapışıldı.

Kadıköy ve Beyoğlu Şubeleri düzenledi…

Biri Anneler Günü’nde, diğeri yılsonunda olmak üzere yılda iki defa düzenlenen Yardımsevenler Derneği Kermesleri’nin bu bölümü, Kadıköy ve Beyoğlu Şubeleri tarafından organize edildi. Elde edilen gelirin son derece anlamlı projelerde kullanıldığı bilinen derneğin, Amerika’da birlikte çalıştığı Turkish Children Foster Care (TCFC) ile işbirliği de mevcut.

Kadıköylü Meral Urcun 50 yıllık üyesi…

Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2011 sayısı sayfalarında önemli bir röportajı yayınlanan Av. Meral Urcun, yaptığı açıklamada; “ Beyoğlu şubesinin yaklaşık 50 yıllık üyesiyim ve her toplantısına düzenli olarak katılırım. Son derece güzel ve hayırlı işler yapılıyor. İstanbul’da pek çok yerde açılan Çırak Okulları’na katkıda bulunuyor, Ardahan’ın Çıldır ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu yaptırıyor, Kars Üniversitesi bahçesine Kız Öğrenci Yurdu yaptırıyoruz” dedi.

Avrupa’nın en büyük kan merkezi yaptırıldı…

Meral Urcun, derneğin çabaları ile Bakırköy ilçesindeki Bakırköy Devlet Hastanesi bahçesinde Avrupa’nın en büyük kan merkezi binasını yaptırdıklarını, bu binanın Avrupa ülkelerinde dahi bir benzerinin olmadığını sölerine ekledi.

2

3

4

5

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. orhan öztoprak

    kermes ve hayır kurumlarına camlıca da bulunan 2500m2 lık arsamı kullanıma ucretsız verebilirim…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...