Yanıbaşımızdaki Yaşam

Yanıbaşımızdaki Yaşam Projesi başladı

Sultanbeyli Belediyesi’nin öğrencilerle doğaya karşı farkındalık oluşturmak için hayata geçirdiği “Yanıbaşımızdaki Yaşam” projesinin ikincisinin açılışı yapıldı. Projenin ilki 2015 yılında uygulamaya konmuş ve öğrencilerden büyük beğeni görmüştü.

Projenin açılış programında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, projeyle öğrencilerin doğaya karşı ilgisinin artacağını ifade ederek; “Yanıbaşımızdaki Yaşam projemiz ile öğrencilerimiz doğanın onlara kazandırdıklarını fark edecek, doğal yaşamın önemini daha iyi öğrenecek, doğada yaşayan canlılarla temas ederek onları yakından tanıyacak” dedi. Başkan Keskin, konuşmasının devamında şunları söyledi:

Yanıbaşımızdaki Yaşam

DOĞAL YAŞAMIN ÖNEMİ VURGULANACAK…

“Şehrin yorgunluğundan biraz olsun uzaklaşarak, yeşilin ve doğal çevrenin arasında nefes alacaklar. Doğayı korumamız gerektiği bilincini, başta gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Dünyanın ve yaşamın, doğal hayat var olduğu sürece devam edebileceğini genç beyinlere öğretmeliyiz. Çocuklarımız ağaca, bitki örtüsüne, ormanda yaşayan canlılara yabancı olarak yetişmesin istiyoruz. Orada saklı olan yaşamı keşfetsin istiyoruz. Doğal yaşamın önemine, doğal hayatın insana kazandırdıklarına dikkat çekmek istiyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...