Venüs Sanat’ta ‘‘Işığın Gölgesinde Beş Duyu’’…

Venüs Sanat Galerisi, “Işığın Gölgesinde Beş Duyu” adlı suluboya resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. 28 Kasım’da açılışı yapılacak sergi, 9 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği üyesi olan Yusuf Alikan, Ercan Paya, Emirhan Murat Ergün, Tülay Sayılgan ve Demet Hamidi, özgün ve farklı tarzlarını 5 duyu gibi birleştirerek ortak bir sergi açmaya karar verdiler. Suluboyanın büyüsünü hayalleriyle buluşturarak, suluboya severleri beş farklı yolculuğa çıkarmayı hedefleyen sanatçıların sergisinde 50 adet suluboya çalışması yer alıyor.

“SANATIN ENGİN OKYANUSUNDA BİR DAMLA OLABİLİRSEK NE MUTLU BİZE…”

Sanatçılar, amaçlarını ise şöyle dile getirdiler: “Biz beş kişiyiz. Her birimizin ayrı düş ve düşünceleri, ayrı bir dili ve duruşu var. Ortak noktamız suluboyaya tutkumuz. Amacımız, resimlerimize sizin düşlerinizi de katarak bu sergiye dahil etmek. Sanatın derinlik ve çok boyutluluğa gereksinimi var. Biz, onun engin okyanusunda bir küçük damla olabilirsek ne mutlu bize…”

Venüs Sanat Galerisi

Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sok. No:2 Göztepe – Kadıköy

Tel: (0216) 565 35 72

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını bir araya getiren sergi

Otomotiv Sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv sanata ve sanatçıya destek veriyor. Merkezin satış müdürü Yeşim Teoman’ın katkılarıyla ...