Vedat Günyol

Vedat Günyol Deneme Ödülleri sahiplerini bekliyor

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol’u gelecek kuşaklara tanıtmak ve deneme alanındaki çalışmalara katkı sunmak amacıyla deneme yarışması düzenliyor.

İstanbul Barosu, Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı’nın da destek verdiği  Vedat Günyol Deneme Ödülleri’ne katılmak isteyen yazarlar için 15 Temmuz’da başlayan başvurular, 30 Kasım 2016’ya kadar devam edecek. Seçici Kurul’da Celal Ülgen, Haluk Hepkon, Hüseyin Özbek, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden’in yer aldığı yarışmada ödül alan eser, bir kitap olabilecek hacim ve biçimde olması halinde yayımlanacak ve birinci olan yazar 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR…

Adaylar, farklı alan ve konularda deneme tarzında yazılmış, yayımlanmış veya yayımlanmamış ise en az 30 sayfa Türkçe olarak yazılmış çalışmalarıyla yarışmaya katılabilir. Ödül için adaylar kendileri başvurabilecekleri gibi başka kişiler, kurum ve kuruluşlar da aday bildirebilirler. Ödül töreni, Vedat Günyol’un doğum günü olan 6 Mart veya bu tarihe yakın bir tarihte gerçekleştirilecek.

vedat günyol

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol’u gelecek kuşaklara tanıtmak ve deneme alanındaki çalışmalara katkı sunmak amacıyla deneme yarışması düzenliyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...