Vala Gedik Ödülleri

III. Vala Gedik Ödülleri için başvurular başladı

Bu yıl üçüncüsü 13 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilecek; engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıran, destekleyen, toplumla bütünleştiren, engellilerle ilgili farkındalığı geliştiren çalışma ve projelerde bulunan kişi, kurum ve engelli bireylerin ödüllendirileceği Vala Gedik Ödülleri için başvurular başladı.

2 Haziran’a kadar devam edecek başvurular, https://goo.gl/forms/w5BTmprPVFhV4Xuh1 linkindeki form üzerinden alınacak. Başvurular, seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra ödül almaya hak kazanan kişi ve kurumlar ilan edilecek.

Vala Gedik Ödülleri

ÖDÜL KATEGORİLERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR…

– Sporcu: Başarılı olmasının yanı sıra centilmenliği, özveriyi topluma iletme, yayma konusunda yapılan örnek çalışmalar ve hayatında spor yolu ile değişim yaratmış engelli sporcular dikkate alınır.

– Sanatçı/Sanat Olayı: Müzik, resim, heykel, geleneksel Türk sanatları vb. alanlarda başarılı engelli bireylerin çalışmaları değerlendirilir.

– Fark Yaratan Proje: Engellilikle ilgili inovasyon, teknoloji, mimari ve hizmetler konusunda uygulanmış ve sonuçları alınmış projeler değerlendirilir.

– Medya: Engellilerle ilgili konuların ele alındığı programlara yer veren kanallar ve programlar, gazetecilerin yazıları, dijital medya etkinlikleri değerlendirilir.

– Sosyal Sorumluluk Projesi: Engellilikle ilgili konularda kâr amacı gütmeyen sosyal projeler ve toplumda engellilikle ilgili bilinç düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar değerlendirilir.

– Eğitimci/Antrenör: Engellilerin eğitimine katkıda bulunan eğitimcilerin etkinlikleri değerlendirilir.

– Vala Gedik Özel Ödülü: Seçici Kurulu’nun her yıl belirleyeceği kurum, kuruluş veya bireylere verilir.

vala gedik ödülleri

VALA GEDİK ÖDÜLLERİ…

Ödüllere adını veren, Gedik Holding ve İstanbul Gedik Üniversitesi’nin kurucusu merhum Halil Kaya Gedik’in eşi, Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik’in annesi merhume Vala Gedik, İstanbul Tuzla ve Uşak’ta engelliler için okullar yaptırarak bağışlamış bir hayırseverdir.

Bu yıl üçüncüsü 13 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Vala Gedik Ödülleri için başvurular başladı. 2 Haziran tarihine kadar Vala Gedik Ödülleri’ne başvuru yapılabilecek…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Açıkhava Sinema

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi 19 Temmuz’da başlıyor. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinliklerinde parklarda açık hava sinema gösterimleri yapılacak. ...