Uyuşturucudan ölüm 1 yılda 4 kat arttı…

Madde kullanımına bağlı ölümlerin geçen yıla oranla 4 kat arttığını ifade eden Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, madde bağımlılığının bir halk sorunu haline geldiğini belirterek aileleri uyardı.

Üsküdar Üniversitesi, Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kaymakamlığı’nın organize ettiği “Bağımlılıkta Vaka Tartışmaları Semineri”, Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu sempozyumda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Serdar Nurmedov ile Uzman Klinik Psikolog Aslı Başabak, bağımlılığa ilişkin önemli bilgiler verdi.

MADDE BAĞIMLILIĞI ARTIK BİR HALK SORUNU…

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, maddeye bağlı ölümlerin son yılda 4 kat arttığına dikkat çekti. Atasoy, toplumun bilinçlenmesi ve ölümlerin önüne geçilmesi için aileye ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi. Neredeyse her mahallede bir bağımlı kişinin bulunduğuna vurgu yapan Prof. Atasoy, maddenin bir halk sorunu haline geldiğini ifade ederek, jeopolitik konumu nedeniyle Türkiye üzerinden geçen uyuşturucu yüzünden ülkemizin tüketici bir ülke haline geldiğini söyledi.

BONZAİ KULLANIMI SON 3 YILDA 17 KAT ARTTI…

Bağımlılık üzerine çalışmaları bulunan Dr. Serdar Nurmedov ise, son yıllarda ölümlere neden olan bonzai maddesine dikkat çekti. Bonzai kullanımının son üç yılda 17 kat arttığını belirten Nurmedov, 2014 yılında 648 kişinin uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi. Nurmedov, bu sayının 2013 yılında 162 olduğunun da altını çizdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kızılay Özel Kartal Hastanesi

Kızılay Özel Kartal Hastanesi hizmete girdi

Türkiye genelinde 2 hastane ve 3 tıp merkeziyle modern sağlık hizmetleri sunan Kızılay, uzun yıllar tıp merkezi olarak ...