Üsküdarlı kadınların mağazası KÜP açıldı

Üsküdar Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları çerçevesinde Üsküdarlı kadınları bir araya getirdi. Kadın El Emeği Pazar Yeri proje üyeleri, Üsküdar Belediyesi’nin de desteğiyle satış alanını zenginleştirerek, KÜP Mağazası’nın açılışını gerçekleştirdi.

Mağazada, projeye üye olan kadınların el emeği ürünleri satışa çıkarılacak ve satılan ürünlerden elde edilen gelir, tamamıyla emektar kadınlara verilecek. Mağazanın açılışına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, KÜP üyesi kadınlar ve birçok Üsküdarlı vatandaş katıldı.

kup

BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN: KÜP’ÜNÜZ HEP DOLU OLSUN…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, açılışta yaptığı konuşmada “Üsküdarlı kadınlarımız ile çok özel bir mağazanın açılışında bir araya geldik. Sebebi ne olursa olsun kadına şiddete hayır diyoruz. Bu proje, 2004 yılında rahmetli başkanımız Mehmet Çakır ile birlikte başlattığımız bir proje. Bu proje sayesinde kadınlarımız evlerinde, işyerlerinde ürettikleri el emeği ürünlerini sergileyip, satışa çıkarabiliyor. Pazar yerlerinde tamamen ücretsiz olarak tezgâh açıyoruz, tezgâhlarda ürettikleri ürünleri satışa sunarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Değerli hanım kardeşlerimiz, her fırsatta bir dükkân açmak istediklerini dile getirdiler ve biz de yeni belediye binamızda onlar için bir dükkân açıyoruz. KÜP’ünüz hep dolu olsun, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KÜP

TÜM ÜSKÜDARLILARDAN DESTEK BEKLENİYOR…

Konuşmalarının ardından Başkan Hilmi Türkmen ve KÜP üyeleri, kurdele keserek mağazanın açılışını gerçekleştirdiler ve hep birlikte mağazayı gezdiler. Üsküdarlı hanımların el emeği, göz nuru ile ürettikleri ürünlerin satıldığı KÜP Mağazası, tüm Üsküdarlıların desteğini bekliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...