Üsküdar’da öğrenciler 2 ton atık topladı

Üsküdar Yavuztürk İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören çocuklar, çevre temizliğine katkı sağlamak amacıyla evlerindeki geri dönüştürülebilir atıkları Üsküdar Belediyesi’nin Uygulamalı Atık Günü‘nde topladı. Toplanan atıklar, Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından geri dönüşüme gönderildi.

Bir ayda toplanması planlanan iki ton geri dönüşüm atığını bir hafta gibi çok kısa sürede topladıkları için Yavuztürk İlköğretim Okulu’nu etkinlik kapsamında Üsküdar’ın şampiyon okulu ilan eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Bugüne kadar birçok farklı programa katıldım ama doğrusu bu sabah okulumuzun bahçesinden toplanan geri dönüşüm atıklarını görünce çok şaşırdım. Bugün evlerinizde topladığınız bu atıklar ile hem doğayı kirletmemiş, hem de dönüşüme katkı sağlamış oldunuz. Doğaya olan sevgimizi eyleme dönüştürmemiz gerekiyor. Sevgimizi sözlerimizle ifade ettiğimiz gibi aynı zamanda eylemlerimiz, davranışlarımızla da ifade etmemiz gerekir. Doğa dostu olmak için doğayı kirletmememiz ve temiz tutmamız gerekir. Biz belediye olarak güzel şehrimizi her gün temizliyor, çöplerimizi toparlayıp, sokaklarımızı süpürüyoruz. Bunların hepsi bizlerin görevi, ama çok daha güzeli öncelikle kirletmemektir” ifadelerini kullandı.

Başkan Türkmen, öğrencilerin hassasiyetle çok kısa sürede geri dönüşüm atıklarını topladıkları için Üsküdar Yavuztürk İlköğretim Okulu’na gerekli tüm temizlik malzemelerinin hediye edileceğini söyledi.

uygulamalı atık günü

sporvitrini

Hakkında Dilek Karagöz

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar Kitap Fuarı

4. Üsküdar Kitap Fuarı başlıyor

Üsküdar Kitap Fuarı, dördüncü kez İstanbullu kitapseverler ile buluşuyor. İlki 2015 yılında Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kitap ...