Üsküdar’da organ bağışı kampanyası

Üsküdar Belediyesi’nin desteği ile ‘Cana Can Kat, Organ Bağışına Destek Ver’ kampanyası kapsamında organ bağışı ve bağış konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sunum gerçekleşti.

Üsküdar’da ‘Cana Can Kat, Organ Bağışına Destek ver’ kampanyası başladı.Üsküdar Belediyesi’nin asma kat eğitim salonunda 14. 30’ta başlayan bilgilendirme sunumuna Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Üyesi ve Karaciğer Nakil Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Ender Dulundu, Oyuncu Zeynep Beşerler ile belediye personeli katıldı.

“İyi Ki Üsküdar Var! Platformu”, hayatimiziyiliksaglik.com sitesi, T.C. sağlık Bakanlığı ve Kanope Marmara Üniversitesi Öğrenci Kulübü iş birliği ile yürütülmeye başlayan proje kapsamında gerçekleşen sunumda Prof. Dr. Ender Dulundu organ bağışı il organ nakli hakkında bilgi verdi.

Organ bağışı ile ilgili konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün burada hem derneğimiz hem muhterem hocamız hem bizim ‘İyi ki Üsküdar var’ platformu böyle bir çalışmayı başlatmış oluyoruz. Bu organ bağışı konusu, Allah hiç muhtaç etmese de sağlık, sıhhatli organlar çalışsalar. Ama öyle değil düşmez, kalkmaz bir Allah var. Kimin ne olacağı belli olmaz. O yüzden bu organ bağışı konusunda siz bakmayın sağda solda milletin kafasını karıştırmak isteyen, kendince fetva vermek isteyenler var. Öyle bir şey yok. Bunun itibar ettiğimiz dini otoritelerce de bir mahsuru yok. Aslında tavsiye de ediliyor. Hem inancımız hem hayatın şartları bu konuda toplumu duyarlı olmaya davet ediyor herkes. Biz de davet ediyoruz. ‘Cana Can Kat’ gerçekten tam belki de insanın hayatının en önemli anında ihtiyacınız olan organ bulundu. O anda dünyalar sizin oluyor. Bu yüzden organ bağışı çok önemli” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...