Üsküdar’da Hamsi Festivali…

Üsküdar Belediyesi, düzenlediği 2. Hamsi Festivali’nde 10 bin kişiye 2 ton hamsi dağıttı.

Festivale Rize Dernekleri Federasyonu, Trabzon Dernekleri Federasyonu, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu ve Ordu Dernekleri Federasyonu katıldı. Etkinliğe, halk oyunları yöresel oyunlar ekibi ve Mehteran Takımı da Osmanlı marşları ile ayrı bir keyif kattı.

2 TON HAMSİ DAĞITILDI…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık ve Erol Kaya ile birlikte ızgara standında vatandaşlara elleriyle hamsi ikramında bulundu. Yaklaşık 2 ton hamsinin dağıtıldığı festival, renkli görüntülere sahne oldu. Hamsileri yiyen vatandaşlar, sonrasında Karadeniz ezgileri eşliğinde horona koştu. Havanın soğuk olmasına aldırmayan vatandaşlar, mangalların başında uzun kuyruklar oluşturdu.

“HAMSİNİN KARADENİZLİSİ MEŞHURDUR…”

Bu yıl ikincisi düzenlenen Hamsi Festivali’nde vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşlara hamsi ikramında bulunan Başkan Türkmen; “Biliyorsunuz hamsinin Karadenizlisi makbuldür. Hava biraz soğuk, ama hamsi yedikten sonra ısınacağız ve horonla birlikte terleyeceğiz. Karadeniz bölgesi insanıyız, hamsiyi seviyoruz. Hamsi de hakikaten balıkların şahı… Gördüğünüz gibi vatandaşlarımız hem eğleniyor, hem de hamsiyi tadıyor. Bu tür festivallerle kaynaşıyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...