Üsküdar’da “Destek Kart” dönemi…

Üsküdar Belediyesi, kumanya yardımı dönemine son veriyor. İmzalanan “Destek Kart Projesi” ile ilçedeki 4 bine yakın kişi, istediğini istediği yerden alarak alışveriş yapma mutluluğunu yaşayacak.

Üsküdar Belediyesi, Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile kumanya yardımı alan ilçe halkı için “Destek Kart Projesi”ni hayata geçirdi. Üsküdar Belediye Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım Eroğlu, Vakıfbank Ödeme Sistemleri Başkanı Meriç Kaytancı, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Bıyık, Serdar Güleç, Mete Yapıcı ve Meclis Üyeleri katıldı.

Protokol imza töreni öncesi Destek Kart Projesi çıkış noktası ve işleyişi hakkında bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, belediyeciliğin geldiği sosyal ve kültürel noktaların yanı sıra eğitime, sanata katkı sağlayan yönlerine de değindi. Bu kapsamda Üsküdar Belediyesi’nin sosyal ve kültürel belediyecilikte marka bir belediye olduğunu ve Türkiye çapında da bunun kabul edildiğini ifade eden Türkmen, proje yarışmalarında alınan ödüllerin de bunun ispatı olduğunu ekledi.

DESTEK KART, ANNELERE TESLİM EDİLECEK…

Kartları anneler adına çıkartacaklarını belirten Başkan Türkmen, karta para yatırıldığında cep telefonuyla ailenin telefonlarına mesajla bilgilendirme yapılacağını söyledi. Herkese aynı ücret yatırılmayacağının altını çizen Türkmen; “Aileleri hane halkının sayısı, gelir durumu, engel, eğitim ya da yaşlılık durumuna göre kategorize edeceğiz. Bunların hepsi, nakit miktarın belirlenmesinde birer kriterdir. Şimdilik bizim gıda yardımı yaptığımız 4 bine yakın aile var. Bu sayı ileride azalabilir veya çoğalabilir de” diye konuştu.

5 YIL SÜRE İLE GEÇERLİ OLACAK…

Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Yardımlar Değerlendirme Kurulu tarafından yürütülecek olan projede, belediye tarafından kumanya desteği sağlanan aileler, belediyeye müracaat etmelerine gerek kalmadan “Destek Kart” sahibi olabilecek. Belirlenen veya gelen talepler doğrultusunda gıda yardımı için uygunluk alınan vatandaşlara, 15 gün içerisinde Destek Kart’ları teslim edilecek ve alışveriş yapabilecekler. Ramazan ayı ile birlikte kullanım ve dağıtımı başlanılacak olan kartlar, 5 yıl süreyle geçerli olacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

açık hava sineması

Üsküdar’da Açık Hava Sineması

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini, bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların ...