Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi kuruldu

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, tıp eğitimi de vermeye başlayacak. Üsküdar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Tıp Fakültesi kuruldu. “Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Fakülte Kurulması ve Kapatılması Hakkında Karar”, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamalarının yapıldığı dönemde Resmi Gazete’de yayınlandı. Tıp Fakültesi’nin açılmasıyla Üsküdar Üniversitesi’nde fakülte sayısı 5’e çıktı.

3 Mart 2011’de Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan rektörlüğünde İDER (İnsani Değerler) Vakfı altında kurulan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine akademik bir eğitimin yanı sıra sahip olduğu laboratuvarlarda araştırma imkânı da veriyor. Öğrenciler, uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, NP Etiler ve NP Feneryolu Tıp Merkezleri’nde staj ve uygulama fırsatından Üsküdar Üniversitesiyararlanabiliyor.

TÜRKİYE’DE EN FAZLA ERASMUS ANLAŞMASINA SAHİP ÜNİVERSİTE…

Üsküdar Üniversitesi’nin ayrıca, birçok ülkeden farklı üniversiteler ile değişim programları bulunuyor. Psikoloji alanında Türkiye’de en fazla ERASMUS anlaşmasına sahip üniversite olan Üsküdar Üniversitesi’nin, Avrupa’da birçok üniversite ve bölümlerle de anlaşması bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

bakan-kurum-uskudar-da-onemli-ziyaretlerde-bulundu-manset-

Bakan Murat Kurum Üsküdar’da önemli ziyaretlerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılan ve tüm İstanbulluların hizmetine sunulan Nevmekân Sahil, Nakkaştepe ...