Üsküdar-Sancaktepe arası 24 dakika…

1

İstanbul’un fethine en yakından şahit olan tarihi semt Üsküdar, Marmaray’ın bitmesini sabırsızlıkla bekliyor. Dev meydan, yeraltı otoparkı ve Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe arasını 24 dakikaya indirecek metro, tarihi semte soluk aldıracak.

Kısa bir süre önce ihalesi yapılan Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe Metrosu’nun inşaatına başlandı. 38 ay gibi rekor bir sürede tamamlanacak olan metro, Üsküdar’daki ulaşımı oldukça rahatlatacak. Metro tamamlandıktan sonra, Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe arası sadece 24 dakikaya inecek.

Çamlıca-Kısıklı-Bulgurlu bölgelerinden gelenlerin, hem Boğaziçi Köprüsü’ne ve hem de Üsküdar’a gidişlerini düzenleme projesi kapsamında yer yer dörder şeritli ve tercihli yolla “dalçık çalışması” uygulanmaya başlandı. 

2

2 yorum

  1. henüz inşaata başlanmadı metro…ihale sonucu bile açıklanmadı resmi olarak…lütfen haberi düzeltiniz…

  2. Aynen öyle henüz etapta ihale sonucu bile yayınlanmadı sözleşme falanda yok ortada neden bahsediyosunuz asılsız haberler bunlar…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...