Üsküdar Sahilyolu sonunda trafiğe açıldı…

1

İstanbul’un en önemli projelerinden birisi olan Marmaray Tüp Geçit Projesi nedeniyle yaklaşık üç yıldır kapalı olan Üsküdar Sahilyolu, sonunda trafiğe açıldı. Üsküdar sahil şeridinin büyük bir kısmı, Marmaray Tüp Geçit Şantiyesi’nin sınırları içinde olmasından dolayı Sahilyolu araç ve yaya trafiğine kapatılmıştı. 

Harem yönünden gelen araçlar, Üsküdar Meydanı’na varabilmek için uzun bir mesafeyi dolaşmak zorunda kalıyordu. İnşaat sebebiyle yolu kapatan şantiyenin asıl zorluğunu ise vatandaşlar yaşıyordu. 

Harem yönünden Üsküdar’a gelen belediye otobüsleri, vatandaşları meydanın çok uzağında indiriyor, Üsküdar Meydanı’na gitmek isteyen ya da vapura yetişmek isteyen vatandaşlar, çok uzun bir yolu kat etmek zorunda kalıyordu. 

Marmaray Projesi’nin tüp batırma işlemleri ve istasyon çalışmalarının bitmesiyle birlikte Üsküdar’daki çalışmaların yoğunluğu da azaldı. Yenilenmiş haliyle tekrar açılan Sahilyolu, Harem ve Üsküdar Meydanı’nı birbirine bağlamış oldu. 

Çift yönlü ulaşımın sağlandığı yolun deniz tarafına ise, yayalar için çok geniş bir kaldırım yapıldı.

2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir yorum

  1. Açılalı yaklaşık 1 ay oldu…haber çok eski…kaynak burda:

    http://www.uskudar.bel.tr/tr-TR/haberler/Sayfalar/Haber.aspx?hid=4028

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...