Üsküdar Sahaf Festivali

Üsküdar Sahaf Festivali başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali başladı.

Üsküdar sahilinde düzenlenen festivalin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı. Açılışın ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile birlikte festival alanında stantları gezen Bakan Avcı, kitapları inceleyip yazarlarla sohbet etti.

Üsküdar Sahaf Festivali

KİTAP KOKUSU İLE DENİZ KOKUSU BİR ARADA…

Festivalin açılış konuşmasına “Bugün burada kitap kokusu ile deniz kokusunu birlikte almak üzere buluştuk” diye başlayan Başkan Hilmi Türkmen; “Bu tarihi alanda düzenlediğimiz festival, 70’den fazla sahafımızın katılımıyla 23 Ekim’e kadar hem Üsküdarlıların hem de İstanbulluların hizmetinde olacak” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Özellikle kitapseverleri, okurlarımızı, yazarlarımızla buluşturma adına düzenlemiş olduğumuz bu sahaflar festivalimiz kültür hayatımıza, geleneğimize, tarihimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İstanbul İl Turizm Müdürü Nedret Apaydın’nın da eşlik ettiği açılışta bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Özellikle kitap severleri okurlarımız ve yazarlarımızla buluşturma adına düzenlemiş olduğumuz 3. Üsküdar Sahaf Festivali’nin kültür hayatımıza, geleneğimize ve tarihimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu…

uskudar-sahaf-festivali-basladi-3

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...