Üsküdar okullarına kavuştu!..

Yavuztürk Mahallesi’nin 12 yıllık hasretine son veren Fatma Nuri Erkan İlköğretim Okulu, Sultantepe Ortaokulu ve İcadiye İlköğretim Okulu; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da katılımıyla Üsküdar’da açıldı.

Temeli 11 Mayıs’ta atılan, Erkan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Erkan ve kardeşleri tarafından anne ve babaları adına yaptırılan 24 derslikli ilköğretim okulunun açılış törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, eski Üsküdar ve bugünkü Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Mahir Yavaş ve hayırsever Erkan Ailesi ile öğrenci ve veliler katıldı.

“GÜZELLİKLERİ PAYLAŞMAK ÜZERE BİR ARAYA GELDİK…”

Fatma Nuri Erkan İlköğretim Okulu’nun açılış töreninde bir konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, güzellikleri paylaşmak üzere bir araya geldiklerini belirterek başladığı konuşmasında, hayırsever Mehmet Emin Erkan ve ailesinin Yavuztürk’deki çocuklar ile velilerine müstesna bir yeni yıl hediyesi verdiğini belirtti.

“OKULLARINIZA SAHİP ÇIKIN!..”

Türk toplumunda başarının bu tür güzel eğitim yuvalarının hizmete girmesiyle geleceğinin altını çizen Vali Mutlu, rahmetli anne ve babaları adına okul yaptıran Erkan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Erkan’a, milli eğitime sağladığı katkıdan ötürü teşekkür etti. Konuşmasında öğrenci velilerine de seslenen Mutlu, kendilerinden okullara sahiplenmeleri konusunda istekte bulundu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...