Üsküdar Meydanı’nın altyapısı değişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Üsküdar Çavuşderesi ve Bülbülderesi Islah Çalışmaları”nı başlatıyor. Çalışma ile birlikte aşırı yağışlarda ortaya çıkan olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Dere ıslah çalışmaları, öncelikle Çavuşderesi’nde yapılacak.

Çavuşderesi’nde yetersiz kalan denize deşarj yağmur su kanallarının kapasiteleri 10 kat artırılacak. Islah çalışması kapsamında dereye paralel olarak, 140 metre uzunluğunda ve 120 cm çapında atıksu kollektörü ve çalışmaların yapılması için altyapı deplaseleri de yapılacaktır. Üsküdar Meydanı’nı su baskınlarından koruyacak olan Çavuşderesi ıslah çalışmaları, 3 Etap halinde yapılacak ve etaplar halinde toplam 130 gün sürecek.

1. ETAP (50 GÜN SÜRECEK)

Üsküdar Meydanı, 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 22.00’dan itibaren kısmen trafiğe kapatılacak. Araç ve yaya ulaşımı, alternatif yol ve yaya koridorlarından sağlanacak. 1. Etap süresince; Marmaray İstasyonu önünde ikişer şeritli sahilyolu, şantiye alanı nedeniyle daralacağından 1 gidiş ve 1 geliş  olarak çalışacak. Harem istikametinden gelip Beykoz istikametine gidecek olan araçlar Marmaray İstasyonu,  Mihrimah Sultan Camii ve Üsküdar Sahilyolu arasında oluşturulacak olan dönel adayı kullanarak, yeniden sahilyoluna bağlanacak. Ahmediye Meydanı’ndan gelip Harem istikametine gidecek olan araçlar ile Selmani Pak Caddesi’nden gelip Ahmediye Meydanı yönüne dönecek olan araçlar, aynı dönel adayı kullanarak gitmek istedikleri istikametlere gidebilecek.

2. ETAP (40 GÜN SÜRECEK)

Çalışmalar, Marmaray İstasyonu ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak. Üsküdar Meydanı’ndaki trafik akışı için III. Ahmet Çeşmesi çevresinde oluşturulacak dönel ada kullanılacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri, şantiye alanı ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak koridordan sağlanacak.

3. ETAP (40 GÜN SÜRECEK)

Şantiye alanı Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde Selman-i Pak Caddesi’nin giriş kısmına denk geldiği için, 1. Etap süresince kullanılan dönel adadan trafik akışları sağlanacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri ise Ahmediye Meydanı istikametine ötelenerek yapılacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...