Üsküdar Kitap Fuarı

3. Üsküdar Kitap Fuarı açıldı

Üsküdar Belediyesi’nin “İyi ki kitaplar var” sloganıyla hayata geçirdiği Üsküdar Kitap Fuarı, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde üçüncü defa okurlara kapılarını açtı. Fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve fuarın onur konuğu, “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü” sahibi yazar Rasim Özdenören ile davetliler katıldı.

Bakan Nabi Avcı, açılıştaki konuşmasına Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür ederek başladı. Türkiye’nin 15 yıldır yerel yönetimlerin kültür ve sanat alanındaki faaliyetleriyle “sessiz bir devrim” yaşadığını vurgulayan Avcı; “Üsküdar Belediyesi, gündemini bile takip etmekte zorlandığımız çok güzel etkinlikler düzenliyor. Fuarın hayırlara vesile olmasını ve bütün yerel yönetimlere örnek olmasını diliyorum” dedi. Rasim Özdenören’in “onur konuğu” olmasının ayrı bir önemi olduğunu belirten Nabi Avcı, Özdenören ile hukuklarının çok eskiye dayandığını, kendisinin Kültür Bakanlığı’nda memuriyete müşavir Rasim Özdenören’in yanında, Fethi Gemuhluoğlu’nun tavsiyesiyle başladığını anlattı.

Üsküdar Kitap Fuarı

HER KİTAP BİR YOLCULUK, HER YOLCULUK BİR KİTAPTIR…

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen ise, belediye olarak insanları kitap ve sanatla buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Türkmen; “Her kitap bir yolculuk, her yolculuk bir kitaptır. Yolculukların en güzeli, kitaba olan yolculuktur. Üsküdar Belediyesi olarak, ‘Bu yolculukta izimiz olsun’ diye her yıl kitap fuarı düzenliyoruz. Tüm İstanbulluları 19 Şubat’a kadar sürecek fuarımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Üsküdar Kitap Fuarı

KALEMİN GÜCÜ İLE SİLAHIN GÜCÜ ASLA KIYASLANAMAZ…

Kitaba, kültüre ve sanata dair yapılan her şeyin Üsküdar’a çok yakıştığını ifade eden Başkan Türkmen, Kur’an-ı Kerim’in “oku” emriyle başladığını ve kalemin gücüyle silahın gücünün asla kıyaslanamayacağına şahitlik edildiği bir dönemin yaşandığını belirterek, gençlerin kitabın kokusunu ve tadını almasını dilediklerini aktardı.

Üsküdar Kitap Fuarı

200’ÜN ÜZERİNDE YAZARIN SÖYLEŞİ VE İMZA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞECEK…

Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde 100 yayınevinin katılımıyla 19 Şubat’a kadar açık olacak fuarda, 200’ün üzerinde yazarın söyleşi ve imza etkinliği gerçekleşecek. Üsküdar Belediyesi, fuar alanında “#iyikikitapvar” hashtagi ile en güzel fotoğraf veya video paylaşımını yapan kitapseverler arasından bir kişiye, içerisinde seçkin yazarlara ait 100 eserin bulunduğu “Üsküdar Belediyesi Kütüphanesi” hediye edecek.

Üsküdar Kitap Fuarı

Üsküdar Belediyesi’nin “İyi ki kitaplar var” sloganıyla hayata geçirdiği Üsküdar Kitap Fuarı, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde üçüncü defa okurlara kapılarını açtı…  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...