Üsküdar İnovasyon Merkezi’nde ilk heyecan

Üsküdar İnovasyon Merkezi bünyesinde başarı gösteren 40 kursiyer, 320 saatlik eğitimin ardından düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

İstanbul Kalkınma Ajansı, Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Kaymakamlığı işbirliğiyle, 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görülerek hayata geçirilen Üsküdar İnovasyon Merkezi projesinin ilk aşaması tamamlandı. Proje kapsamında ilk etapta seçilen 40 kursiyer, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını  aldı.

ELDE EDİLEN KAZANIMLAR ELE ALINDI…

Üsküdar Sözbir Royal Residence Hotel’de düzenlenen serfitika törenine Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, kursiyerler ve basın mensupları katıldı. Üsküdar İnovasyon Merkezi Projesi’nin kapanış programında yapılan sunumlarda, hayata geçirilen projeyle elde edilen kazanımlar anlatıldı. Projenin aşamalarının da anlatıldığı programda, gelişen teknolojinin insan hayatındaki önemine de vurgu yapıldı.

PROJE NEYİ AMAÇLIYOR?

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan Üsküdar İnovasyon Merkezi, çocuk ve gençlerin yeni teknolojilerin yanı sıra üretim modelleriyle de tanışmalarını sağlayacak. Yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesine, bilgi ve becerinin arttırılmasına da katkı sağlaması amaçlanan projede, gençlerin uygun iş alanlarına yönelik istihdamına da katkı sağlanmış olacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...