Hilmi Türkmen

Üsküdar Belediyesi’nin yeni hizmet binası açıldı

Üsküdar ve Üsküdarlılara yakışan yeni hizmet binasının açılış töreni gerçekleşti. Tüm birimlerin tek çatı altında toplanacağı yeni modern binada vatandaşlar, daha kolay ve daha hızlı hizmet alacak. Yeni hizmet binasının açılış töreni, kadim Üsküdar’ın mahalle sakinlerine ve belediye personeline verilen kahvaltı ile başladı. Kahvaltının ardından Kur’an tilaveti yapıldı. Üsküdar sokaklarında yankılanan Kur’an tivaletinden sonra altıncı dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve yeni dönem Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bir konuşma gerçekleştirdi.

ÇOK KISA SÜREDE TAMAMLANDI…

Kara, yaptığı konuşmada “Yeni hizmet binası hayırlı uğurlu olsun. Binanın bu kadar kısa sürede tamamlanmasına inanamadım. Başkanımızın bu kadar kısa sürede attığı başarılı adımları takdirle karşılıyorum” dedi. Mustafa Kara’nın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise; “Yeni binamızın ilk açılış gününde bizleri sizlerle buluşturan Allah’a şükrediyorum. Geçmiş Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Bugün Üsküdarlılar için, Üsküdar Belediyesi ailesi için çok özel bir gün. Yıllardır kadim medeniyetin beşiği dediğimiz Üsküdar’ın yeni hizmet binasına kavuşma günü” şeklinde konuştu.

uskudar-belediyesinin-yeni-hizmet-binasi-hizmete-girdi-1

MODERN MİMARİ VE SON TEKNOLOJİYLE DONATILDI…

Yeni hizmet binasının planlanması ve yapımında emeği bulunan altıncı dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya teşekkür eden Başkan Türkmen; “Bu güzel hizmet binasının yapılışı aşamasında adeta kahrımızı çeken çok kıymetli Üsküdarlı, Çavuşdereli komşumlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Yeni hizmet binamızın modern mimarisinde ve son teknolojiyle donatılan fonksiyonelliğinde emeği geçen yüklenici firmaya ve firmanın yetkilisi Bayram Albayrak ile ekibi de teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

MEYDAN DÜZENLEMESİNE BU HAFTA BAŞLANACAK…

Eski binanın yıkımına bu hafta başlanılacağını belirten Hilmi Türkmen; “Bugün bu açılışla birlikte eski binamız ve çevresindeki meydan düzenleme faaliyetlerine başlıyoruz. Binamız ve yanındaki katlı otoparkla ilgili yıkım işlerine bu hafta başlayacağız” dedi. Eski dönemde Üsküdar sakinlerinin belediye ve kaymakamlık işlerini görebilmeleri için farklı yerlere gitmesi gerektiğini ve bunun adeta çile olduğunu söyleyen Türkmen, Kaymakamlığın yanında bulunan yeni hizmet binası ile bu sorunun da çözüldüğünü söyledi.

uskudar-belediyesinin-yeni-hizmet-binasi-hizmete-girdi-3

Yeni hizmet binasının planlanması ve yapımında emeği bulunan altıncı dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya teşekkür eden Başkan Türkmen: “Bu güzel hizmet binasının yapılışı aşamasında adeta kahrımızı çeken çok kıymetli Üsküdarlı, Çavuşdereli komşumlarıma özellikle teşekkür ediyorum.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...