Harley-Davidson

Üsküdar Belediyesi ve Harley-Davidson’dan meme kanserine destek

Üsküdar Belediyesi, Ekim ayı boyunca devam eden “Dünya Meme Kanseri Farkındalık Etkinlikleri” kapsamında Harley-Davidson sürücülerini sıradışı bir yolculuğa uğurladı.

Meme kanserine dikkat çekmek için Üsküdar Belediyesi’nin davetiyle 22 Ekim Cumartesi günü Üsküdar Nevmekan’da bir araya gelen Harley-Davidson sürücüleri, kanser tanısı aldıktan sonraki zorlu süreçte hasta ve hasta yakınlarıyla sosyal, ruhsal dayanışmayı sağlamak amacıyla Onkoday Hasta Konuk Evi’ne doğru bir farkındalık yolculuğuna çıktı. Harley-Davidson sürücüleri, meme kanseri ile mücadelenin simgesi olan pembe kurdeleleri ile kanser hakkında toplumsal bilinç düzeyini arttırmak, her yaş ve sosyal gruptan kanser tanısı almış kişilere ve yakınlarına destek olmak amacıyla Üsküdar’dan Bursa’ya yol aldı.

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-1

EL ELE DAHA GÜÇLÜYÜZ!..

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Harley Davidson Bosphorus Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ali Çakırkaya ve Onkoday Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen’in Üsküdar Nevmekan’da bir araya geldiği etkinlik, kahvaltı ikramı ile başladı. Organizasyon kapsamında Üsküdar Nevmekan’da verilen mini konserin ardından Harley-Davidson Bosphorus üyeleri,  Üsküdar sahilinden yola çıkarak Eskihisar feribotuyla Bursa’da bulunan Onkoday Hasta Konuk Evi’ne doğru hareket etti. Bursa Nilüfer Belediyesi’nin de destek verdiği projede Harley-Davidson sahipleri, Üsküdar’dan Bursa’daki kanser hastalarına “El ele daha güçlüyüz!” mesajını taşıdı.

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-10

İYİ Kİ VARSINIZ…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Kanser hastalığıyla mücadelede en önemli unsurlardan biri, kişinin moral ve motivasyonlarının yüksek olmasıdır. Üsküdar Belediyesi olarak, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımızın manevi gücünü tazelemek ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla bir çalışma yapmak istedik. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Harley-Davidson Bosphorus topluluğuna, Onkoday yetkililerine ve tüm Üsküdar halkına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız!” dedi.

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-11

HEDEF FARKINDALIK YARATMAK…

Harley-Davidson Bosphorus Başkanı Emin Ali Çakırkaya ise “El ele daha güçlüyüz, sosyal dayanışmayı ortak bir dille aktarmanın örneğidir. Üsküdar Belediyesi ile birlikte Onkoday Derneği’nin sesini duyurmak için onlarca Harley-Davidson sürücüsü olarak Üsküdar’dan Bursa’ya gittik. Kanser tanısı almış kardeşlerimiz için Bursa’da hasta bakımevine sürerek, farkındalık yaratmayı amaçladık. Amacımıza ulaştığımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-7

KANSERE KARŞI TOPLUMSAL BİLİNÇ OLUŞTURMAK ÖNEMLİ…

Onkoday Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen de duygularını şu şekilde ifade etti: “Düzenlenen bu etkinlikteki amacımız, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde kansere karşı toplumda bir bilinç oluşturmaktır. Onko-Day olarak bizim arzumuz, kadınlarımızın meme kanseri nedeniyle hayatlarını kaybetmelerini önlemektir.”

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-9

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-5

uskudar-belediyesi-ve-harley-davidsondan-meme-kanserine-destek-15

Üsküdar Belediyesi, Ekim ayı boyunca devam eden “Dünya Meme Kanseri Farkındalık Etkinlikleri” kapsamında Harley-Davidson sürücülerini sıradışı bir yolculuğa uğurladı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...