Ünlü felsefeci Kadıköy’de okurlarıyla buluşuyor

Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Kadıköy’ün yaşayan kütüphanesi Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) Şubat ayından itibaren sinema ve felsefe konuşulacak. “TESAK Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri” kapsamında Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle Prof. Dr. İoanna Kuçuradi tarafından hazırlanan “Sinema ve Felsefe” söyleşileri, 7 Şubat-18 Nisan 2018 tarihleri arasında her Çarşamba günü saat 18.30’da gerçekleşecek.

Sinemanın felsefeyle ilişkisinin inceleneceği üç aylık söyleşi programına, çeşitli üniversitelerin felsefe ve sinema-televizyon bölümlerinden akademisyenler konuşmacı olacak. 7 Şubat tarihli ilk söyleşinin konuşmacısı ise Prof. Dr. İoanna Kuçuradi. Felsefenin sinemaya -film yapanlara insan durumlarını çerçevelemede- neler kazandırabildiğinin konuşulacağı söyleşide, filmlerin bir felsefi düşüncenin daha çok insana ulaşabilmesini nasıl sağladığı konuşulacak.

TÜM SÖYLEŞİLER ÜCRETSİZ…

Söyleşide bazı felsefe kavramları ve bazı değerler; Otel Ruanda, Ateşkes, Schindler’in Listesi, Nuremberg Mahkemesi, Başkalarının Hayatı gibi filmlerle görülür hale getirilmeye çalışılacak. Tüm söyleşilerin ücretsiz olduğu etkinlikler için giriş kartları, bir hafta önce TESAK Danışma’dan alınabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...