Şule Dere

Hafriyat kamyonu kurbanı Şule Dere, Kadıköy’de anıldı

Kadıköy’de hafriyat toprağını taşıyan kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule İdil Dere için anma programı düzenlendi.

Kurbağalıdere’de ıslah çalışmaları kapsamında dere kenarından hafriyat toprağı taşıyan kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybeden Dere’yi anmak için Yoğurtçu Kadın Platformu üyesi bir gurup kadın, Yoğurtçu Parkı’nda bir araya geldi. Ellerindeki döviz ve pankartlarla genç kızın hayatını kaybettiği parkın yaya yürüyüş yolunda bekleyen kadınlar, slogan atarak kazayı protesto etti.

TRAFİK KAZASI DEĞİL, CİNAYET!..

Burada grup adına basın açıklaması yapan Gizem Aslan, Şule İdil Dere’nin sıradan bir trafik kazası sonrası ölmediğini, olayın cinayet olduğunu savundu. Kaldırımların ve yayalar için düzenlenen yürüyüş yollarının iş makineleri için kullandırılmasının insan hayatına mal olduğunu belirten Aslan, olayın sorumlularının da belli olduğunu kaydetti.

ANNESİ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI…

Anma programına katılan Dere’nin annesi Nesrin Aslan ise, kazanın ardından kızını kaybettiğini ve söyleyecek söz bulamadığını aktardı. Kızının hayatını kaybettiği yere bakarak gözyaşlarına hakim olamayan anne Nesrin Aslan’ı, gruptaki kadınlar teselli etmeye çalıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali sinema günleri ile başlıyor

KADFEST heyecanı başlıyor. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”ni hayata geçiriyor. Festival, geniş yelpazedeki ...