Umut dünyasına açılan pencere: Hanımeli Çarşısı

Ümraniye Belediyesi’nin sosyal yardım projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu Hanımeli Çarşısı, ilçe sakinlerine hizmet vermeye devam ediyor. Ümraniyeli kadınlar, ücretsiz olarak tahsis edilen dükkânlarda 15’er günlük periyotlarla el ürünlerini satabiliyor.

Eşi olmayan, çocuklarına hem analık hem babalık yapan veya eşi çalışamayacak durumda olduğu için geçim mücadelesini sırtlanmış olan hanımların kendi ürettikleri el emeği ürünleri satışa sundukları Hanımeli Çarşısı, Ümraniyelilere hizmet vermeye devam ediyor. Hanımeli Çarşısı’nda satış için 15’er günlük periyotlarla kullanılabilen, 9 metrekare büyüklüğünde, biri ihtiyaç sahibi engelli aileler için olmak üzere her biri farklı renkte 18 dükkân bulunuyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Hanımeli Çarşısı‘nda ürünlerini sergileyen hanımlar, böyle bir çarşının kurulmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, ev ekonomilerine sağladığı katkılardan dolayı Ümraniye Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

EV EKONOMİSİNE KATKI…

Ümraniye Belediye Başkanı Can, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Hanımeli Çarşısı’nı hanım kardeşlerimizin umut dünyasına açılan bir pencere haline getirdik. Her türlü ihtiyaçları ve elektrikleri bizden olmak üzere hiçbir ücret almıyoruz. Ev ekonomilerine katkı sağlamak için onlara yardımcı oluyoruz. 2004’te görevi devraldığımızdan bu yana Ümraniye’ye 14 yılda 400’ün üzerinde hizmet ve kalıcı eserler kazandırdık. Yaptığımız bütün bu hizmetlerin yanında benim için en önemlisi; yardıma muhtaç, garip gurebaya yaptığımız hizmetlerimiz, benim için en önemlisidir desem yerdir” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan Kartal Belediyesi’ne ziyaret

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, AYGAD Başkanı ...