Ümraniye’ye 15 bin metrekarelik dev park

Ümraniye Belediyesi, modern bölge parklarına bir yenisini daha ekliyor. Esenkent Mahallesi’nde yapımına başlanan 15 bin metrekarelik yeni park, hem bölgeye nefes aldıracak hem de estetik açısından artı değer katacak. Sosyal ve spor alanlarıyla estetik açıdan da birçok donanımı içinde barındıran park ve yeşil alan projesi, 7’den 70’e herkese hizmet verecek.

Bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Ümraniye Belediyesi, “Ördekçi Gölü Dere Bandı Rekreasyon Alanı” projesine başladı. Proje içerisinde 6 takım çocuk oyun grubu, çocukların oyun ve eğlence ihtiyaçlarına cevap verirken, belirli aralıklarla yerleştirilecek.

ümraniye

ÜMRANİYE’NİN YEŞİLİNE YEŞİL KATILIYOR…

Dört takım açık hava spor aleti ile parkların çok amaçlı kullanılabilmesi için etrafına 1.500 metre uzunluğunda yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları, 1 adet futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası ile çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkânı sağlanacak. Ümraniyelilere nefes alabilecekleri mekânlar kazandırmaya devam edecek olan Ümraniye Belediyesi, yapımını kısa sürede tamamlayacağı Esenkent Mahallesi park ve yeşil alan düzenlemesiyle ilçenin yeşiline yeşil katacak.

Ümraniye

Bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Ümraniye Belediyesi, “Ördekçi Gölü Dere Bandı Rekreasyon Alanı” projesine başladı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...