2B

Ümraniyelilere 2B arazileriyle ilgili müjde

Ümraniye Belediye Meclisi Kasım ayı üçüncü toplantısında 2B arazilerinin 1/1000’lik planları, meclis üyeleri tarafından yapılan görüşmelerin sonunda oybirliği ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonu’nda yapılan görüşmeye, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve birim müdürleri katıldı.

2B arazileri hakkında bilgi veren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur; “AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte her alanda değişim başlamış oldu. 40 yıldır tapu konusuyla ilgili sorun yaşanan mahallelerde çözüm yolu bulundu. Tüm vatandaşlarımızın tapu alması için çalışmalar yaptık ve herkesin tapusunu almasını sağladık. 715 hektarlık alanda 10-15 yıl içinde modern yapılar, nitelikli konutlarla bu mahallelerimiz örnek gösterilecek bir şehir haline gelecek. Bugün de 1/1000’lik planların ikinci ayağı gerçekleşiyor. Daha sonra da İBB Meclisi’nden 1/5000’lik planlar geçecek. Bu vesileyle bu planların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HASAN CAN: HERKESİN TAPU ALDIĞI BİR SÜRECİ MÜMKÜN KILDIK…

Emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise; “Böylesine güzel bir planın komisyonda ittifakla geçmesinden dolayı çok mutluyum. 715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000’lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmarda herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik” şeklinde konuştu.

ÜMRANİYE’DE İMARI OLMAYAN HİÇBİR YER KALMAYACAK…

Hazırlanan planların ileride üniversitelerde örnek proje olarak gösterileceğinin altını çizen Başkan Can; “Mahalle ölçekli, tüm donatıları olan, mevcut yapı stokunun da hiçbir zorlukla karşılaşmadığı, kimsenin mağdur olmadığı bir proje oldu. Bizim bulduğumuz bu yöntem, Türkiye’de benzer durumda olanların uygulayabileceği örnek bir yöntem oldu. Biz de Ümraniye’de imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkânı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız. Rabbim emeği geçenlerden razı olsun. Hepinize hayırlı olsun” diyerek konuşmasını bitirdi. Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesi’nin bir kısmının imar planı oybirliği ile kabul edildi.

2B

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...