Yaz İzci Kampı

Ümraniye’de Yaz İzci Kampı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “2016 Yaz İzci Kampı” başladı. İBB’den yapılan açıklamada, Türkiye İzcilik Federasyonu ile yapılan işbirliği sonucu gerçekleştirilen ve 10-15 yaş arası çocukların katıldığı kampın ilk döneminin  başladığı belirtildi.

Kampın ilk haftasına katılmak için kayıt olan 500 izci, Ümraniye Kent Ormanı içindeki İBB Yaz İzci Kampı’na ulaştı. İzcilik, kişisel gelişim, hafıza teknikleri, okçuluk, telsiz, haberleşme, ilkyardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye ve yangın gibi eğitimlerin yanı sıra çeşitli sanatsal etkinliklerin düzenleneceği Yaz İzci Kampı, 11 Eylül’e kadar devam edecek.

umraniyede-yaz-izci-kampi-2

KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLIYOR…

Kampta gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmaları amaçlanırken; düzenlenen eğitim ve etkinliklerle çocuk ve gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri, analitik düşünme becerisine sahip olmaları gibi pek çok konuda bilinçlenmeleri ve gelişmeleri sağlanıyor.

umraniyede-yaz-izci-kampi-4

TÜM İHTİYAÇLAR İBB TARAFINDAN KARŞILANIYOR…

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleştirilen 2016 Yaz İzci Kampı’nda, her dönem olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerinin destekleriyle kampa katılacak izcilerin yemekten sağlığa,  barınmadan temizliğe kadar her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Kampta ayrıca acil durumlara müdahale edebilmek için daimi olarak ambulans, doktor, sağlık ekibi ve itfaiye gibi müdahale ekipleri, 24 saat boyunca aktif olarak görev yapıyor.

umraniyede-yaz-izci-kampi-3

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILABİLİYOR…

İBB Yaz İzci Kampı’na katılmak isteyen gençler, www.ibb.istanbul ya da izcilik.ibb.gov.tr adreslerinde bulunan ‘kayıt’ adımlarını takip ederek, istedikleri kamp dönemine katılabiliyor.

umraniyede-yaz-izci-kampi-5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe Belediyesi sokak işgaline karşı geniş kapsamlı bir çalışma başlatırken, sokaklarda altyapıdan kaynaklı işgallerle ilgili sorunları da yetkili ...