Ümraniye’de yaşlılar yalnız değil!

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçiren ve Yaşlı Hizmet Birimi ekibini oluşturan Ümraniye Belediyesi; ilçede yaşayan hastaları, yaşlıları ve bakıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Belediyenin en çok hayır duası alan hizmetlerinden biri olan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan Yaşlı Hizmet Birimi; ilçede yaşayan 65 yaş üstü, dezavantajlı, bakıma muhtaç yaşlıların evine hizmet götürüyor. Yaşlıların ev ortamlarında desteklenmeleri ve toplumdan soyutlanmadan yaşamını devam ettirmelerini sağlayan Ümraniye Belediyesi, bunun yanı sıra onların yaşam kalitelerinin yükseltilmesiyle sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefliyor.

yaşlılar

SOSYAL HAYATIN İÇİNDE OLMALARI HEDEFLENİYOR…

Ev Ziyaretleri, Ev Temizliği, Kişisel Bakım (Banyo, El Ayak Bakımı, Saç Bakımı, Saç- Sakal Kesimi),  Yaşam Alanı Düzenleme (Eşya Yardımı, Boya-Badana, Tamir-Tadilat, İlaçlama, Halı Yıkama), Hastane İş ve İşlemleri İçin Refakat (Kurul Raporu, Yatış- Çıkış İşlemleri), Antiş Takibi (Şeker, Tansiyon), Sosyal Aktiviteler (Geziler, Piknikler, Sinema, Tiyatro, Konser) gibi çalışmalarla yaşlıların hem sosyal hayatın içinde olması, hem de kendilerini yalnız hissetmemeleri sağlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...