Ümraniye’de olaylı tahliye…

Ümraniye’de 40 yıldır aynı binada oturan vatandaşlar, arsa sahibinin çıkardığı mahkeme kararı ile tahliye edildi. Tahliye sırasında bina sakinleri polise direnince olaylar çıktı. Binada yaşayanlar, polis tarafından yaka paça polis araçlarına bindirildi. Bazı bina sakinleri ise gözyaşlarına boğuldu.

Alınan bilgiye göre, Site Mahallesi 3010 Caddesi üzerinde bulunan bir bina için tahliye kararı çıktı. Binanın Hazine arazisi üzerine yapıldığı, bu arazinin iki defa satılarak el değiştirdiği öğrenildi. Son olarak araziyi alan kişinin mahkemeden tahliye kararı çıkarttığı belirtildi. Tahliye kararı üzerine bu sabah çok sayıda polis ve yıkım ekibi, binanın olduğu yere geldi.

OLAYLI YIKIM 10 SAAT SÜRDÜ…

Vatandaşlar binayı tahliye etmeyince devreye polis girdi. Binada yaşayanlar uzun süre ikna edilemeyince polis içeri girdi. Bina sakinleri, yaka paça gözaltına alınarak polis araçlarına bindirildi. Yaşlı bir kadın sinir krizleri geçirirken, yakınları kadını sakinleştirmeye çalıştı. Bazı bina sakinleri de gözyaşlarına boğuldu. Ümraniye’de gerginliğe yol açan 3 katlı binanın yıkımı, yaklaşık 10 saatlik tahliye çalışmasının ardından gerçekleşti.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-bingol-kigi-darkopru-koyu-dernek-yonetimini-agirladi-

Başkan Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek yönetimini ağırladı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek Başkanı Mehmet Arda, Başkan Yardımcısı Ömer Çevik, Yönetim ...