Ümraniye, karla mücadele timleri ile kışa hazır

Ümraniye Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kış hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların iş ve ulaşımlarının aksamaması için karla mücadele ekipleri, 24 saat esasına uygun vardiyalı olarak çalışacak.

Kış çalışmaları eylem planını hazırlayan Ümraniye Belediyesi, kış aylarının olumsuz etkilerini minimuma indirmek için cadde cadde, sokak sokak çalışmalarını gerçekleştirecek. Kar ve buzlanmanın günlük hayatı aksatmaması için gerekli hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Can; “Ümraniye Belediyesi olarak tüm araç gereç, iş makinesi ve ekiplerimizle üzerimize düşen hazırlıkları tamamladık” dedi.

Ümraniye

MEYDANA GELECEK OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE…

Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Ümraniye genelinde 18 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 10 adet bakım onarım-tuzlama aracı, 6 adet Bobcat, 1 adet greyder, 9 adet (JCB) kepçe ve yaklaşık 200 kişilik personel olmak üzere 10 bölgede olumsuz hava koşullarında çalışmalarını sürdürecek. Gece ve gündüz ekipleri olmak üzere vardiyalı olarak kar timi oluşturulurken, 35 mahallede meydana gelecek olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

Ümraniye

KAR ÇALIŞMALARI İÇİN EKİPLER HAZIR…

Vatandaşlar, kar ve olumsuz hava nedeniyle oluşabilecek durumları 444 98 22 numaralı telefonu arayarak iletebilecek. Herhangi bir kar yağışı ve buzlanma durumunda derhal harekete geçecek ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmalarını gerçekleştirecek. Kar küreme aracı, kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken, bir yandan da tuzlama çalışması yapılacak. Kar yağışında öncelikli olarak ana yollarda, okullar ve otobüs güzergâhlarında, daha sonra sokak aralarında çalışmalar yapılacak.

Ümraniye

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...