Tunceli

Ümraniye Belediyesi’nden Tunceli’ye park

Ümraniye Belediyesi’nin desteğiyle yapımına başlanan ve Tunceli’nin çehresini değiştirecek projelerden birisi olan Munzur Nehri Kenarı Sahil Yolu 2. Etap Park Projesi tamamlandı.

Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeyi hayata geçiren Ümraniye Belediyesi, bunlara yenisini eklemek üzere. Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan ve yakın zamanda hizmete sunulacak olan Munzur Çayı kıyısı bisiklet yolu, oyun alanı, çocuk parkları ve yürüyüş yolları ile çevre düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi.

HEYET, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ…

Ümraniye Belediyesi’nin Tunceli’de düzenlediği bölge iftarlarından “Gönlümüz Bir Soframız Bir” iftar programından önce Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Tunceli Valisi ve Tunceli Belediye Başkan Vekili Osman Kaymak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, Tunceli Munzur’daki park çalışma alanını yerinde gezdi.

Tunceli

YEŞİL ALANLAR, OTOMATİK SULAMA SİSTEMİYLE SULANACAK…

Tunceli Merkez Atatürk Mahallesi Munzur Çayı kenarında yapımına başlanan Sahil Yolu İkinci Etap park ve peyzaj çalışması kapsamında, 22 bin 672 metrekarelik alan üzerinde 4 takım çocuk oyun grubu ile oyun alanları, 850 metre yürüyüş yolu ve 830 metre bisiklet yolu, 2 barfiks alanı ve 2 bisiklet park yeri ile spor alanlarının yanı sıra 20 piknik masası, 56 ahşap bank, 3 kamelya, 20 beton çiçeklik ve 37 ıhlamur ağacı dikilerek, dinlenme alanları yapıldı. Projedeki yeşil alanlar, otomatik sulama sistemiyle sulanacak. Ayrıca, şehirdeki temizlik hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla 235 adet de çöp konteyneri temini sağlandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...