Ümraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesi’nden örnek adım

Ümraniye Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan asansörlerin periyodik kontrol faaliyetlerini artık kendi içinde kurduğu “Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri” birimi ile yapacak. Bu hizmet, Türkiye’de ilk defa Ümraniye Belediyesi’nde uygulanacak.

2012 yılından itibaren Ümraniye Belediyesi adına asansör periyodik kontrol faaliyetleri, TSE tarafından yürütülüyordu. 2017 yılı itibariyle ise Ümraniye ilçesi sınırları içerisinde asansör kullanan vatandaşların can güvenliğinin daha iyi bir şekilde sağlanması ve bütün asansörlere ulaşılabilmesi adına, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri birimi tarafından yürütülmeye başlanacak.

Umraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesi, TÜRKAK tarafından alınan karar doğrultusunda, TS EN ISO/IEC 17020:2012 standardına göre asansör periyodik kontrol kapsamında akredite edildi…

HİZMET VE KALİTEDE ÖRNEK BELEDİYE…

Göreve geldiği günden itibaren hizmet ve kalitede örnek belediye olmak metoduyla faaliyetlerini düzenleyen Ümraniye Belediyesi, 3 Mart 2016 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumu’na başvurularını yapıp denetiminden geçti ve 1 Aralık 2016 tarihinde TÜRKAK tarafından alınan karar doğrultusunda, TS EN ISO/IEC 17020:2012 standardına göre asansör periyodik kontrol kapsamında akredite edildi.

AKREDİTASYON ALAN İLK BELEDİYE OLDU…

Ümraniye sınırları içerisindeki tüm asansörlerin yıllık periyodik kontrolleri, 2017 yılı itibariyle belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri Birimi tarafından yapılacak. Ümraniye Belediyesi, Türkiye’de asansör periyodik kontrolleri kapsamında akreditasyonu alan ilk belediye oldu.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...