Ümraniye Belediyesi’nde kar mesaisi…

1

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı öncesinde gerekli tedbirleri alan Ümraniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yağışın başladığı andan itibaren harekete geçti. 

Kar yağışın meydana getirebileceği her türlü olumsuz koşulun önüne geçmek amacıyla çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, özellikle ana arterler ve caddelerde sürdürülen çalışmalar kapsamında buzlanma vb. olumsuzlukların yaşanmaması için tuzlama çalışmaları aralıksız yapılıyor. Ekipler, kar yağışı süresince çalışmalara devam edecek.

Öte yandan, yağışın yolların kayganlaştırması ve buzlanmayı da beraberinde getirmesi neticesinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek ve ilçede yaşayan vatandaşların yağışlı günleri daha huzurlu geçirmeleri için, Belediye ekipleri ana yollarda ve kaldırımlarda aralıksız olarak yoğun kar temizleme ve tuzlama çalışması yürütüyor. Kar yağışı yoğunluğuna devam etmesi durumunda, diğer takviye ekiplerde çalışmaya katılacak.

Ümraniye Belediyesi’ne bağlı Çözüm Merkezi (444 9 822) de, yoğun kar yağışı nedeniyle gece 12:00’a kadar vatandaşların şikayetlerini alarak ilgili birimlere iletecek. 

2

 

Bir yorum

  1. ÜMRANİYE ARMAĞANEVLERE ÇALIŞMA VE TUZLAMA ÇALIŞMASI OLMADIĞINI BELİRTMEYİDE UNUTMAYALIM.İNŞALLAH TEZ ZAMANDA ACAR SOKAĞA DOĞRU İNİŞ YAPILIR.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...