Ümraniye’de yarışma heyecanı 8. kez başladı…

11

Her yıl düzenlediği yarışmalarla edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandıran Ümraniye Belediyesi, bu yıl 8. kez düzenlediği “Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları” için start verdi. Yarışmalarda dereceye girenleri, binlerce TL ödül bekliyor.

Alanında marka haline gelen üç yarışmanın da jüri üyeleri, tanınmış sanatçı ve akademisyenlerden oluşuyor. Yarışmalarla ilgili bilgiler ise şöyle:

EN GÜZEL RESİME 10 BİN TL ÖDÜL!  

Bu yıl 8.’si düzenlenecek olan “Geleneksel Resim Yarışması”nda birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye 6 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 44 bin TL para ödülü verilecek. Teması “Cumhuriyetimizin 100. Yılı; Hayalinizdeki Türkiye” olarak belirlenen yarışmada, dereceye giren yarışmacılara ödülleri düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan, ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise, 9 Mart 2011 Cuma.

8. GELENEKSEL HİKÂYE YARIŞMASI…

Hikâye alanında önemli bir marka haline gelen “Geleneksel Hikâye Yarışması”, bu yıl 8. kez yeteneklere yeni kapı aralayacak. Yurtiçi ve yurtdışından önemli oranda katılımın gerçekleştiği hikâye yarışması, bu yıl serbest temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin ve her biri bin 500’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 33 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca, dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 3 Şubat 2011 Cuma.

ŞAİRLER ÖDÜLLER İÇİN YARIŞACAK…

Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise, “Geleneksel Şiir Yarışması” olacak. Temasının “Naat” olarak belirlendiği şiir yarışmasında birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, dördüncüye 3 bin ve her biri 1.000’er TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 22 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 20 Ocak 2011 Cuma.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...