Uluslararası Katibim Festivali’ne rekor katılım

Üsküdar Belediyesi, 27 yıldır düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali’ni bu yıl rekor katılımla tamamladı. 15-17 Eylül tarihleri arasında Harem Otoparkı’nda düzenlenen festivali, üç gün boyunca 70 binden fazla İstanbullu ziyaret etti. 15 Eylül Cuma akşamı klasik otomobillerin Üsküdar turu ve kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikler kapsamında üç gün boyunca konserler, şiir dinletileri, söyleşiler, tasarım atölyeleri, tiyatrolar ve halk oyunları gösterimleri düzenlendi.

HİLMİ TÜRKMEN: DOLU DOLU BİR FESTİVALİ TAMAMLADIK…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada farklı ülkelerin kültürlerinin yanı sıra söyleşiler, şiir dinletileri, tiyatro gösterileri ve konserlerle dolu dolu bir festivali tamamladıklarını söyleyerek; “İstanbullular yazı Üsküdarımızda kültür, sanat ve eğlence ile uğurladı” dedi.

Katibim Festivali

FESTİVALİN İLK GECESİNE DEMET AKALIN DAMGASINI VURDU…

Festival kapsamında her akşam farklı konserler düzenlendi. Ceyhun Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı açılış gecesi konserine Demet Akalın damgasını vurdu. Konseri on binden fazla kişi izledi. İkinci gün düzenlenen nostalji gecesinde Neşe Karaböcek ve Yeliz sahne alırken, festivalin üçüncü gününde ise Karmate ve Kubat konser verdi.

Katibim Festivali

HALK DANSLARINA ULUSLARARASI KATILIM…

Festivale geleneksel halk danslarıyla Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Hindistan ve İran katıldı. Mehteran gösterisi ise üç gün boyunca katılımcılara farklı deneyimler yaşattı. Çocuklardan da büyük ilgi gören festivalde, küçük ziyaretçilere özel çocuk oyunları ve kukla gösterileri yapıldı. 600 çocuğun sünnet edildiği sünnet şöleninin yanı sıra dijital Hacivat ve Karagöz gösterisi de düzenlendi.

Katibim Festivali

Üsküdar Belediyesi, 27 yıldır düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali’ni bu yıl rekor katılımla tamamladı. 15-17 Eylül tarihleri arasında Harem Otoparkı’nda düzenlenen festivali, üç gün boyunca 70 binden fazla İstanbullu ziyaret etti…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AYGAD

AYGAD güçlü yönetimiyle yoluna devam ediyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin ...