Uğur Mumcu için koştular…

Kartal Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Uğur Mumcu Yol Koşusu’na, Türkiye’nin birçok yerinden sporcu katıldı. Organizasyonda sporcular, 5 kilometrelik parkurda kıyasıya yarıştı.

23 yıl önce, 24 Ocak 1993’de otomobiline konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu adına düzenlenen yol koşusu, Kartal’da gerçekleştirildi. Uğur Mumcu Mahallesi’nde gerçekleştirilen yarışa, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Türkiye’nin birçok yerinden sporcu katıldı. Organizasyonda koşucular, 5 kilometrelik parkurda kıyasıya yarıştı.

“BU KUŞAĞIN MESAJLARI GÜZEL OLMUŞTUR”…

Başkan Öz, burada yaptığı konuşmada “Buradan tekrar rahmetle anıyorum Uğur Mumcu’yu. Bu kuşağın verdiği mesajlar hep güzel olmuştur. Bugün Kamer Genç de hakkın rahmetine kavuştu. Onun da verdiği mesaj, ‘Beni Tunceli’ye ve Türk bayrağıyla gömün’dür. Bu da Uğur Mumcu zihniyetinin Kamer Genç’te vücut bulmasıdır” şeklinde konuştu. Düzenlenen yarışın ardından sporcular arasında dereceye girenler, Başkan Öz ve ilçe protokolü tarafından ödüllendirildi. Ödül töreninin ardından Başkan Öz, yarışa katılan tüm sporcularla toplu fotoğraf çektirdi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kızılay Özel Kartal Hastanesi

Kızılay Özel Kartal Hastanesi hizmete girdi

Türkiye genelinde 2 hastane ve 3 tıp merkeziyle modern sağlık hizmetleri sunan Kızılay, uzun yıllar tıp merkezi olarak ...