Tuzla’dan 42. yardım tırı…

Tuzla Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Hatay’daki Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere 42. yardım tırını yola çıkardı. İçerisinde çocuk bezi, mobilya malzemeleri, tekerlekli sandalye, temel gıda maddeleri ve kıyafetlerin bulunduğu yardım tırı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda yapılan yükleme işleminin ardından dualarla yola çıktı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “Bugün gönderdiğimiz tırda 7 günlük ihtiyacı karşılayacak olan, yani battaniyeden tutun da temizlik ve özel hijyenik malzemelere varıncaya kadar ihtiyaç olacak her türlü malzemeyi homojen olarak yayıyoruz. Kışın gönderdiğimiz tırları battaniye ve gıda ağırlıklı malzemelerle doldurduk. Bu göndereceğimiz tıra ise günlük yaşamın genel ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü malzemeyi yerleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

“MÜLTECİLERE YARDIM ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ…”

Yazıcı, “Birkaç senedir bu yardımları yapıyoruz. Tuzla’daki gönül elleri, çok uzun süredir yaptığı yardımı bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Suriyeliler de bir mağdur ve biz de mağdurun yanında olmaya devam edeceğiz. Bu tır 42. aracımız. Her türlü dönemsel ihtiyaçları olmak üzere genel ihtiyacı karşılayacak battaniyeden, ısıtıcıdan, yorganından, yastığından, ayakkabısından, pantolonundan gibi her şey gönderildi. Oradaki ihtiyaca göre, bazen de bizim burada bulduğumuz yardıma göre oradaki genel ihtiyacı karşılayacak her şeyi ulaştırmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...