Tuzla’da yaşam kalitesi yükseliyor…

Tuzla Belediyesi İçmeler Meydan Düzenleme Projesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada “Eğitim Kenti Tuzla ve Denizle Anılan Tuzla” vizyonunda ilçenin yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Yaşam ve çalışma alanlarını ayırdıklarını belirten Başkan Yazıcı; “2009 yılı itibariyle yerleşim bölgeleriyle çalışma ve yaşam alanlarını ayıracağımızı söyleyerek yola çıkmıştık. Yaşam alanlarıyla çalışma alanlarını ayırmak ve yaşam standartlarını ve kalitesini daha da arttırmak için daha çok yeşil, daha çok park alanları oluşturmak gerekiyor. Her mahallede bir meydan oluşturma gayretimizin ilkini İçmeler Mahallesi’nde gerçekleştiriyoruz. İstasyon ve Şifa Mahallesi’nde de meydan düzenlemesi yapacağız. Bundan sonra dönüşümle birlikte gelişen mahallelerde daha geniş meydanlar olacak şekilde şehrimizi, kentimizi, mahallemizi yeniden dizayn etmeye çalışacağız” dedi.

EKOLOJİ VE TEKNOLOJİ BİR ARADA…

Tuzla’nın geçmişte “Balıkçı Kasabası” olarak tanındığını belirten Şadi Yazıcı; “Birlik ve beraberliğini en iyi şekilde ortaya koyan, yaşam standartını yükseltirken aynı zamanda hem ekoloji hem de teknolojiyi dikkate alan bir kent olarak bütün çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

PROJE KAPSAMINDA YAPILANLAR…

Tuzla Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İçmeler Mahallesi’nde Mustafa Kuru Parkı’nın daha önce 850 metrekare olan aktif kullanım alanını 1.800 metrekareye çıkarıp, yaklaşık 1.000 kişinin aynı anda faaliyet, sosyal etkinlik, eğlence vs. düzenleyeceği bir alan haline getirdi. Meydana 28 boylu ağaç ve 100 adet çalı dikilerek, yeşil alan miktarı arttırıldı. Meydana ruhsal dinginlik vermek ve görsel şov izlenimi sağlamak amacıyla kuru havuz yapıldı. Meydanda 300 metrekarelik alana çocuk oyun grubu kuruldu. Tarihi ve modern yapı donanımları ile dizayn edilen meydanda ergonomik bir yapı oluşturuldu, fonksiyonel malzemeler kullanıldı. Meydan, 360 derecelik görüş açısıyla ferah bir görüntü kazandı.

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...