Tuzla ve Ümraniye’ye yeni aile sağlığı merkezi…

Ümraniye ve Tuzla’da, kamu sağlığı hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bu hizmetlere ilçe halkının erişilebilirliğinin artırılması amacıyla yeni aile sağlığı merkezleri yapılacak.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla, “Ümraniye 18 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Tuzla 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri protokolü” imzalandı. Vali Şahin, Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı 30 aile sağlığı merkezinin sembolik olarak protokolünün yapıldığını, inşaatı devam eden 1 sağlık merkezi bulunduğunu ve Tuzla Belediyesi’nin bugün imzalanan protokolle 13 aile sağlığı merkezini İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne teslim ettiğini bildirdi.

“VATANDAŞA EN İYİ HİZMETİ SUNMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ…”

Belediyeler ve halk sağlığı müdürlüklerinin, kamu sağlığı hakkında toplumu bilgilendirme ve hizmetler konusunda gayretli olduklarını belirten Vali Şahin, sağlık konusunda merkezi ve mahalli idare arasında ayırım yapmadıklarını ve vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını dile getirdi.

“YEREL YÖNETİMLER HER ZAMAN YANIMIZDA…”

Halk sağlığı konusunda yerel yönetimlerle ortak çalışmaların bulunduğuna değinen Şahin; “Sadece sağlık alanında değil altyapı, eğitim, spor ve kültürel alanlarda da yerel yönetimler her zaman yanımızda” diye konuştu.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

Spor şehri

Spor şehri Üsküdar ödüllere doymuyor

5. Uluslararası Türkiye Spor Ödülleri, Bomonti Hilton Conference Center’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Son dönemlerde yaşadığımız alçak terör olayları nedeniyle gecenin ismi “Şehitlere Saygı Gecesi” ...