Tuzla Orhanlı’nın trafik sorunu çözüldü…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni yapılan yol projesi ile Tuzla’nın Orhanlı Mahallesi’ndeki ulaşım sorununu çözdü. Tuzla Deri Sanayi Kavşağı ile Tepeören arasındaki standartlara uygun olmayan, deforme olmuş yol, yoğun trafik akışı nedeniyle ihtiyaca cevap vermiyordu.

Ulaşım ve trafik emniyeti açısından tehlike oluşturan 3 bin 200 metrelik 1 gidiş 1 geliş yol, 2 şerit gidiş ve 2 şerit geliş bölünmüş yol formunda yeniden yapılarak, standartlara uygun hale getirildi. Yolun uygun noktalarında yayalar ve araçların emniyetli geçişlerinin sağlanabilmesi amacıyla, geometrik ve sinyalize kavşak düzenlemeleri yapıldı.

Tretuar, yağmur suyu, atık su, aydınlatma, fiber optik hattı, yatay ve düşey trafik işaretlemeleri yenilenerek, Orhanlı Yolu’na bulvar niteliği kazandırıldı.

İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar, 8 milyon 675 bin TL’ye mal oldu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de Brezilya coşkusu

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali’nin bu haftaki konuğu Brezilya oldu. Brezilya ekibinin yöresel ezgileriyle katılıcıları coşturduğu ...